понедельник, 27 марта 2017 г.

Вінницька академія неперервної освіти впроваджує інноваційну форму спілкування із педагогами
20 березня 2017 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради» відбулась вчительська (не) конференція mini EdCamp Вінниця 2017. Організаторами заходу виступили КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» (Сергій Пойда), КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради» (Іван Стромило) та НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Лучинець Муровано-Куриловецького району (Микола Заболотний). Темою цього зібрання стали інформаційні технолjгії та STEM.
За словами Олександра Елькіна, це міжнародний формат, який на сьогодні поширено серед 28-ми країн світу, ми пишаємося, що Україна є найбільш активною в цій спільноті. Особливість EdCamp в тому, що вчителі та вчительки збираються разом, щоб обговорити питання, які хвилюють їх найбільше, тобто вони самі створюють програму подій, на яку вони приїжджають.
Захід розпочався із вітальних слів та щирих побажань успішної роботи, які висловили заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Володимир Буняк, директор департаменту освіти Вінницької міської ради, директор КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради» Тетяна Нальотова.
Після вітальних слів Сергієм Пойдою вчительському загалу було представлено результати роботи за проектом «Методичний кластер Вінницької області». Під час доповіді педагоги змогли дізнатись про функціонування проекту, створені творчі фахові спільноти. Спікером було продемонстровано функціонал веб-сайту проекту.

Перша експертна паралель у зв’язку із відсутністю двох спікерів була проведена у складі Сергія Пойди (сесія Чи може кожен бути програмістом і чи потрібно кожному бути ним?), Наталі Копняк (сесія Інфографіка: Що? Де? Коли? Для чого?), Ніни Дементієвської (сесія Формування  оцінювання навичок критичного оцінювання) та сесія представника проекту «Відкритий університет Майдану».
У другій експертній сесії виступали Володимир Копняк (сесія Про що думають роботи?), Ірина Слуцька (сесія Грати навчаючись, або навчатися граючи? Можливо? Потрібно? Корисно?), Дмитро Новицький (сесія Як досягти успіху у цифровому світі) та Юрій Пасіхов (сесія Створення інформаційно-освітнього середовища закладу освіти та організація роботи закладу в умовах його використання).
Третю експертну паралель провели експерти Анатолій Корнієнко (сесія Чи потрібно вчителю ставати тренером, або мейкером?), Олег Пустовойт (сесія Візуальне Веб-середовище програмування App Lab: як поєднати вивчення JavaScript БД та мобільних пристроїв), Микола Заболотний (STEM-освіта для покоління візуалів) та експерт від видавництва «Ранок» Олег Андрущишин, який представив освітні матеріали власного видавництва.
Родзинками заходу стали виступи спікерів та спікерок. На сесії у Володимира Копняка учасники та учасниці отримали можливість складати роботів. На експертній сесії Сергія Пойди було поставлено провокаційне запитання “Чи кожен учень повинен бути програмістом?”, що викликало ефект “довгого хвоста”. В одній експертній сесії брав участь Народний учитель України - Юрій Пасіхов. Велике зацікавлення викликала експертна сесія Дмитра Новіцького, дизайнера-фрілансера. Сесія Олега Пустовойта була цікавою тим, що учасники та учасниці мали можливість розробити та протестувати мобільний додаток на власному телефоні. А один із координаторів - Іван Стромило проводив власну сесію через skype.
Між сесіями учасники та учасниці були запрошені на кава-брейк, де вони разом із  експертами та експертками змогли реалізувати ефект «довгого хвоста» ділячись враженнями та обговорюючи події експертних сесій.
По завершенню експертних сесій кожен із учасників мав змогу заявити власну тему виступу. Заявки на виступ були розміщені поруч із паспортами учасників і кожен із присутніх міг віддати голос за той чи інший виступ. Серед заявлених виступів було обрано 8, які зібрали найбільше голосів. Серед виступаючих цікавість викликала сесія Олени Барної, Дмитра Покришня, Генадія Кузіра, Віктора Луценка.
Одну із учительських сесій виборола право проводити Маргарита Сухіна, учениця спікера Олега Пустовойта.
По завершенню експертних та учительських сесій було проведено сесію Деспро, яку вміло провела експерт Юлія Манохіна.
З метою інформування майбутніх учасників та учасниць було створено офіційний блог (не)конференції mini-EdCamp Вінниця на якому публікувались пости про захід, знайомство зі спікерами та спікерами, адреса блогу http://miniedcampvn.blogspot.com/. Також було створено офіційну електронну пошту (e-mail) (не)конференції через який проходило офіційне листування з учасникам та учасницями, спікерами та спікерками, гостями, наша офіційна пошта mini-edcampvn@sch35.com.  Фото із заходу можна знайти за адресою http://bit.ly/2naE6wS


Організатори щиро вдячні за допомогу Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, Департаменту освіти Вінницької міської ради, громадській організації EdCamp Ukraine, Microsoft, Despro, КРОНА, Видавництво «Ранок», Агенції продюсування освіти, «Нова українська школа», Регіна, Матриця, Арго, ПСП «Перемога».
Наші медіа-партнери: Газета «20 хвилин», VitaTV, RIA

Також висловлюємо подяку адміністрації 35 школи та особисто Тетяні Нальотовій,  а також волонтерам, які допомогли стоврити справжнє свято.

Посилання на ЗМІ про нас: 


Хештег (не)конференції:
2.     #miniEdCampVn
Сторінка у FB: https://www.facebook.com/miniEdCampVn/Інформація про навчальні заклади-організатори заходу.
КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти»
Інститут створено у 1940 р. згідно з наказом №512 Народного комісара освіти УРСР „Про організацію обласних інститутів удосконалення вчителів” від 09.02.1940 р.
У роки Другої світової війни Вінницький інститут удосконалення вчителів припинив свою діяльність.
У травні 1944 року інститут відновив свою роботу (протокол №4 від 03.05.1944р.).
В 1992 році реорганізовано в обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників  на базі обласного інституту вдосконалення вчителів наказом по управлінню освіти Вінницької обласної держадміністрації (протокол № 191 від 02.12.1992).
Рішенням 36 сесії Вінницької обласної ради 6-го скликання від 30 квітня 2015 року № 872 перейменований Вінницький обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників на комунальний вищий навчальний заклад "Вінницька академія неперервної освіти"
Упродовж 2016 року комунальний вищий навчальний заклад «Вінницька академія неперервної освіти» (далі - Академія) здійснював науково-методичний супровід і реалізацію основних напрямів розвитку й функціонування системи дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти області; забезпечував професійний розвиток педагогічних працівників та керівників навчальних закладів шляхом запровадження різних форм на курсах підвищення кваліфікації та організації науково-методичної роботи у міжкурсовий період; координував роботу районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та керівників районних (міських) методичних структурних підрозділів; модернізував систему науково-дослідної та експериментальної роботи з розроблення й упровадження нових освітніх технологій, інтерактивних методик.
Головна мета діяльності Академії – наукове і методичне забезпечення системи післядипломної педагогічної освіти регіону, підвищення кваліфікації та перепідготовка керівних кадрів і педагогічних працівників освіти, здійснення на базі освітніх закладів теоретичних і прикладних досліджень у галузі освіти, їхнє упровадження в практику освітньої системи, створення оптимальних умов для якісного професійного зростання педагогічних, управлінських, методичних кадрів регіону в курсовий та міжкурсовий періоди; модернізація науково-методичної роботи області з використанням кластерно-хмарних технологій.
Гарантом якості навчального процесу Академії є високопрофесійні науково-педагогічні працівники. До структури Академії входять: 5 кафедр, 10 відділів, 13 навчально-методичних лабораторій, бібліотека, бухгалтерія, канцелярія, гуртожиток. Повноцінно функціонують 5 кафедр: управління та адміністрування (завідувач Юрчук Л.М, кандидат педагогічних наук, доцент), філології та гуманітарних наук (завідувач Струкевич О.К., доктор історичних наук, професор), психології (завідувач Томчук М.І., доктор психологічних наук, професор), психолого-педагогічної освіти та соціальних наук (завідувач Анцибор А.І., кандидат психологічних наук, доцент), екології, природничих та математичних наук (завідувач Мудрак О.В., доктор сільськогосподарських наук, професор). Високий рівень фахової підготовки забезпечують 7 професорів, 7 докторів наук, 16 доцентів, 24 кандидати наук, інші висококваліфіковані працівники з великим досвідом методичної та практичної роботи.

КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради»
Наша школа - це велика дружна сім’я, в якій кожна дитина і вчитель прагне до всебічної творчої реалізації свого потенціалу.
Діяльність педагогічного колективу загальноосвітньої школи І-III ступенів № 35 Вінницької міської ради спрямована на дослідження проблеми «Розвиток інноваційного освітнього простору, необхідного для становлення життєво компетентної людини, яка матиме висо­кий рівень загальної, психологічної та інформаційної культури».
У рейтингу діяльності загальноосвіт­ніх навчальних закладів міста Вінниці в 2007-2008 навчальному році школа по­сіла перше місце, у 2009-2010 навчаль­ному році - друге місце. В 2010-2011 - перше місце, 2011-2012 -перше місце, 2012-2013 - друге місце.
1100 учнів дорогою радості, творчості, взаєморозуміння ведуть 67 педагогів, серед яких два заслужені вчителі - переможці Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року», 11 вчителів-методистів, 8 старших вчителів, 12 вчителів вищої категорії, 5 педагогічних працівників нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України».
Вчителі школи - переможці багатьох конкурсів педагогічної майстерності: «Ярмарок фахових сподівань», «Творча скарбничка», «Вчитель року», «Надія року», «Інноваційний урок»; учасники Міжнародної виставки «Сучасні на­вчальні заклади».
Педагогічний колектив школи отримав Гранти Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної ради в рамках реалізації обласної програми "Розвитку інформаційних, телекомунікаційних та інноваційних технологій в закладах освіти Вінницької області" отримали шкільні проекти: «Зігріємо дитячу душу полум’ям наших сердець» за зайняте ІІ місце, у розмірі 20 тис.грн (2010 р), «Інформа­тизація освітньогопростору школи для вдосконалення управлінської діяльності танавчально-виховного процесу закладу» за зайняте ІІІ місце, у розмірі 10 тис.грн (2011 р.), "Формування інформаційно-освітнього простору школи шляхом технології віртуалізації" за зайняте І місце, у розмірі 30 тис.грн. (2013 р.). Також колектив школи отримав Грант від БФ "Подільська громада" за перемогу у конкурсі грантів "Через досвід до успіху" у розмірі 5 тис.грн. (2011р.).
Справжні вчителі-чарівники працюють у класах із поглибленим вивченням біології, історії, правознавства, української та англійської мов, у профільних класах. Тут виховуються і навчаються майбутні науковці та бізнесмени, лікарі та вчителі.
Школа кілька років поспіль входить до десятки кращих шкіл міста з підготовки переможців II-IV етапів Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. Учні школи - щорічні переможці міських, обласних конкурсів «Перлини року», «Ми на варті довкілля», «Ідея соборності України», «Історія міст і сіл», інтелектуальних змагань.
На основі спільності інтересів учнів, учителів, батьків було створено громадське об'єднання «РОДИНА», мета якого — розвиток високої культури і самореалізація творчого потенціалу всіх учасників освітнього процесу, сприяння зростанню громадської ініціативи та відповідальності.
У школі функціонують три музеї: фольклорно-етнографічний «Нашому роду нема переводу», музей «Історія розвитку комп’ютерної техніки» та музей історії школи «Палітра шкільного життя», створення якого приурочено 25-річчю школи.
Наш заклад - своєрідне поле взаємодії дітей зі світом, досвідом, традиціями. Реалізацію індивідуального освітнього попиту школярів забезпечують 38 гуртків виховного і предметного спрямування. Кожний другий учень школи співає (гурт «Калина»), танцює (данс-клуб «Голівуд»), є актором театральної студії, членом екологічного гуртка «ЕРА», інтелектуальної команди «Асі авіга». Мотивацію на здоровий спосіб життя розвиває шкільна валеологічна студія, 9 спортивних секцій, вихованці яких є переможцями міських, обласних, Всеукраїнських, міжнародних змагань, входять до юнацької збірної України з баскетболу (дівчата), велоспорту, греко-римської боротьби. Результатом спільної роботи вчителів фізичної культури, біології, основ здоров'я є перемоги в міських і обласних конкурсах «Молодь обирає здоров’я», «Молодь Вінниччини за життя без СНІДу», спортивних змаганнях.
У 2012 році школа стала переможцем Загальнонаціональної акції "Флагмани освіти і науки України" та нагороджена Грамотою та медаллю Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за вагомий внесок у розвиток освіти і науки України.

НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Лучинець Муровано-Куриловецького району
ІСТОРІЯ ШКОЛИ
Вперше школа грамоти у Лучинці була відкрита в 1893 році, яка в 1896 році стала церковно-приходською. Крім цього функціонувало однокласне училище.
Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів села Лучинець Мурованокуриловецького району Вінницької області заснована в 1931 році. До 1978 року навчання учнів проводилось у старих окремих одноповерхових приміщеннях, з 1978 року учні та вчителі мають змогу працювати в новому сучасному триповерховому приміщенні.
У школі навчаються учні з чотирьох сіл. Підвіз здійснюється шкільним автобусом.
Навчальний заклад є опорним з створення оптимальних умов для здійснення навчально-виховного процесу та впровадження в освітній процес інформаційно-комунікаційних технологій навчання. Створена матеріальна база для здобуття якісної освіти: 20 навчальних кабінетів, комп'ютерний клас, спортивна та актова зали, бібліотека, методичний кабінет, кабінет виховної роботи, учительська з кімнатою психологічного розвантаження, майстерні по металу і дереву, ігрова та спальна кімната для групи продовженого дня.
Понад 35 років школа здійснює підготовку  водіїв автотранспортних засобів категорії "С1", наявна відповідальна база для цього.
На базі школи проводяться районні та обласні семінари для вчителів та керівників шкіл.
Навчально-виховний процес здійснює висококваліфікований педагогічний колектив. В школі працює 18 педагогів, з них два вчителі мають педагогічне звання "вчитель-методист", два вчителі нагороджені нагрудним знаком "Відмінник освіти України", два вчителі є переможцями обласного конкурсу "Людина року".
Вчителі школи постійно приймають участь і є переможцями районного та обласного конкурсів "Учитель року", підвищують свій фаховий рівень, вивчають та впроваджують передовий педагогічний досвід. Традиційними в школі стали творчі звіти вчителів, теоретичні та практичні семінари районного та обласного рівнів, педагогічні читання, конференції, тренінги, аукціони педагогічних інноваційних ідей. Вчителі школи публікують свої доробки у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях.
В школі є 32 комп'ютери, 16 із них облаштовані в комп'ютерному класі разом із інтерактивною дошкою, решта розміщені в навчальних кабінетах, бібліотеці, адмінкабінетах, які з'єднані в єдину локальну мережу з виходом в Інтернет. Школа в 2008 році виборола грант в рамках реалізації обласної програми розвитку інформаційних, телекомунікаційних технологій в закладах освіти області (автор проекту вчитель фізики, інформатики та математики Заболотний М. Г.), а в 2010 році отримала диплом на Міжнародній виставці-презентації "Сучасні заклади освіти-2010" за вагомий внесок у модернізацію національної освіти. Інформаційні технології дають змогу долучитись до міжнародної освітньої діяльності. Беручи участь в освітніх проектах "GlobalTeenagersProject" та "MyHeroProject"освітньої мережі IERN учні школи отримують змогу підвищити знання з іноземної мови, спілкуючись з однолітками з Великобританії, США, Катару, Румунії, Індонезії, ОАЕ під час виконання проектних завдань.
В школі за авторською програмою працює Євроклуб, члени якого беруть участь у заходах центру Європейської інформації у м. Вінниці, у роботі табору "Європлеєр" у м. Суми, змагаються у турнірах відеореалій, проводиться соціологічні опитування, зустрічі з ровесниками, поширюють інформацію через бюлетені, шкільну радіогазету, власний англомовний сайт "School of Luchynets". Учні школи неодноразово є переможцями і призерами районних і обласних конкурсів Web-дизайну, мільтимедійних проектів, різних етапів Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсу  ім. П. Яцика, різних конкурсів, оглядів художньої самодіяльності, огляді екологічних бригад, а в 2009 році учениця школи стала лауреатом конкурсу творчих робіт на тему толерантності в рамках "Європецського року креативності та інновацій".
Традиційними в школі є проведення предметних тижнів, День українського козацтва, День української писемності, День пам'яті жертв голодомору, свято Букваря, родинне свято, свято "Зірки школи", День визволення села від німецько-фашистських загарбників, творчі звіти гуртківців, акції милосердя, природоохоронні акції. Значна виховна робота проводиться в народознавчій кімнаті  та в кімнаті бойової слави. Працюють гуртки: вокальний, спортивний, початкове технічне моделювання, Web-дизайну і євроклуб "Вікно в Європу".
Вчителями школи постійно ведуться пошуки нових форм технологій навчання та виховання школярів, які впроваджуються поряд з традиційними і доповнюють їх на інноваційній основі.
Школа щодня відкриває учням та батькам світ любові і добра, творчої святості та мудрої величі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий