суббота, 29 июля 2017 г.

Будуємо в Minecraft

Останнім часом я із дітьми граю у освітньому Minecraft.

При цьому, основним завданням я вбачаю навчити учнів колаборації - вмінні співпрацювати для досягнення поставленої мети. Це досить важко, але ми виробили для себе послідовність дій, яка, у переважній більшості випадків призводить до успіху. В той же час важливо мати у класі учня-експерта, який може дати раду іншим учням, якщо вони мають певні утруднення із Minecraft. Зараз - це мій син Богдан - за останній рік він виріс до рівня справжнього тренера-інструктора. 

Першим кроком у використанні Minecraft є побудова "Будинку мрії". Це індивідуальне завдання. Кожен учень будує свій окремий будинок. При цьому, обов"язковим завданням є розповідь про свій будинок і демонстрацію його особливостей для всіх учасникі навчання. Але головним завданням тут є  формування у учнів бажання будувати більше і краще, а ще - поважати роботу своїх однокласників.

Наступне завдання орієнтоване на парну роботу. Для цього найкраще підходить завдання із Minecraft Education - Windmill Challenge. Для спрощення завдання можна запропонувати учням перйети з режиму виживання у режим креативу.

Третє завдання, яке ми виконуємо - робота у групах по 3-5 осіб. Ми будуємо три славетні піраміди - Хеопса (64х64), Хефрена (32х32) та Мікеріна (16х16). Перед початком роботи учні старанно вивчають історію давніх споруд, причини їх появи, особливості місцерозміщення тощо. Можна на цьому етапі коротко розглянути основні факти з іторії давнього Єгипту. Перед почтаком побудови варто окремо звернути увагу учнів на існування такого геометричного феномену, як єгипетський трикутник, а також орієнтацію сторін піраміди за сторонами світу.
Для того, щоб збільшити зацікавлення учнів можна розпвісти про особливості внутрішньої будови піраміди. Особливо цікаво учням будувати всередині пірамід пастки ;)

Ще одне завдання, під час якого можна задіяти вже потенціал всього класу- побудова величних будівель людства. На невеличкому п"ятачку можна побудувати Золоті ворота, Бранденбурзьку браму, Ейфелеву та Пізанську вежі... Головне тут не захопитись грою, а звернути увагу дітей на історію та місцерозміщення вказаних споруд. Тож, перед початком будівницва об"єднуємо дітей у кілька команд, методом жеребкування розподіляємо між ними об"єкти (вони можуть взяти щось своє) і ставимо завдання пошуку інформації про ці будівлі. Потім необхідно вислухати результати роботи кожної команди. І почати будувати...Цікаво бачити, як якась славетна будівля зростає просто на очах!

Але побудвати такі будівлі лише за фото без інструкцій досить важко. Тоді нам на допомогу приходять blueprints. Або українською "синьки". Синьки являють собою покрокову інструкцію по зведенню будівель. Знайти їх можна за адресою http://www.grabcraft.com

 Успіхів у будівництві. І не забуваємо, що на побудову, наприклад, Ейфелевої вежі може піти до 5 годин роботи для групи з 5 чоловік. ;)

Комментариев нет:

Отправить комментарий